Zoraki Damat Seyirciden Tam Not Aldı!


Ümit Yesin, Hülya Şen gibi usta oyuncuların yer aldı Zoraki Damat Oyunu gittiği her şehirde seyirciden tam not almayı başardı.  Sizlere biraz oyundan bahsetmek istiyoruz ve daha sonra seyirci yorumlarını sizlerle paylaşacağız.

Sam Bobrick'in kaleme aldığı, Somer Karvan'ın uyarlayıp yönetmenliğini yaptığı iki perdeden oluşan ve ünlü tiyatrocular Ümit Yesin, Hülya Şen, Şebnem Zorlu, Somer Karvan ve Yeliz Tozan'ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Zoraki Damat isimli tiyatro oyununda çılgın hala Mürüvvet'in avukat yeğeni Şebnem'i o istemese de planlar yapıp evlendirme çabaları ve her oyundan habersiz olan damat adayı Burhan'ın hikâyesi anlatıldı. Avukat yeğeni Şebnem'i o istemese de, yıl bitmeden evlendirmeyi planlayan çılgın hala Mürüvvet, tetikçisi ve yıllardır her işine koşan Cabbar’ın desteğiyle gözüne kestirdiği koca adayı mali danışmanı Burhan’ı kaçırıp Şebnem ile evlendirmeye zorlar.

Seyirci Yorumları:

NEFİSE ÇAKICI:

19.12.2016 Trump Towers'taki ZORAKİ DAMAT oyununu zevkle ve neşe ile seyrettim. Evliliği düşünen düşünmeyen herkesin hala , dayı , amca , teyze kimi varsa alıp gidebileceği , sonuçlarına da katlanabileceği bir oyun . Ben çok eğlendim . Darısı seyretmeyenlerin başına. Emeğinize yüreğinize sağlık.

TK:

Öncelikle günümüz ekonomik koşullarında güzide tiyatro grubununa ve perde arkası emektarlarına hala özverili ile bizlere seyirlik süper bir oyun için gereken tüm eforu sarf etmelerinden dolayı teşekkür ederim :)
1- Senaryo sanırım başka dilden çevrilmiş ama harikulade bir şekilde dilimize, kültürümüze, sosyolojimize ve güncelimize adapte edilmiş
2- Roller için uygun özellikte (yaş, tiyatral yetenek, vb) sanatçı seçimi harikaydı
3- Sanatçılar rollerini çok doğal, güzel ve senaryoyu tam anlamıyla seyirciye yaşatarak oynadılar
4- Sahne dekoru gayet işlevsel, gözü yormayan, ne gereğinden az ve ne de gereğinden fazlaydı
5- Süre olarak seyirciyi yormadan hikayenin sergilendiği bir oyundu
6- Senaryo dilinin politik, ideolojik veya herhangi mesaj verme kaygısı yoktu bana göre sadece hayatın içinden karelerle seyircinin iyi vakit geçirmesini sağladı
7- Çok stresli bir günümde seyrettim ve yaklaşık 2 saat her şeyden sıyrıldım
8- Ve oyunun sonunda bende oluşan his " iyi ki bu tiyatronun emektarları var ve ben iyi ki ZORAKİ DAMAT'ı seyretme güzelliğini yaşadım"

OZAN YİĞİT DOĞAN:

Dün Eskişehir'de oynanan oyunu izleme şansım oldu ve inanamayacağım bir keyif aldım. Açıkçası tiyatroya gitme alışkanlığı olan birisi değildim fakat dünden sonra ciddi anlamda hiçbir oyunu kaçırmama kararı aldım. Oyuncuların hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum fakat Burhan karakterini canlandıran Somer Karvan'ı ayrıca tebrik etmek istiyorum ciddi anlamda aklıma kazınan bir isim oldu ve bir daha unutacağımı hiç sanmıyorum. Ve Burhan karakterinin nişanlısını canlandıran ismini üzülerek hatırlayamadığım hanımefendinin enerjisine hayran olduğumu da belirtmek istiyorum. Özetle hepinize çok teşekkür ediyorum bana tiyatro sevgisini aşıladığınız için. Umarım bu kadroyla bir kez daha buluşma şansım olur.

Siz de Zoraki Damat oyuna bilet almak isterseniz http://www.buradaetkinlikvar.com/etkinlik/72/zoraki-damat linkinden satın alabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş